Állítólag Veres János megerősítette, hogy Kelet-Európában is vannak gyengébb ellenséges próbálkozások, de nálunk - nem tudni pontosan, miért - erősebb volt a gazdaság elleni támadás. A jelenlegi gazdasági helyzetről beszélve azt mondta: aki egyedül marad, azt a ragadozók levadásszák (lásd: Izland)", illetve "jó, hogy ha Magyarországnak csak a lábát tépik le".
Sodró erejű változások közepén vagyunk - mondta kongresszusi beszédében Gyurcsány Ferenc pártelnök-miniszterelnök. "Ez a sodró vihar egyelőre inkább rombol, mint épít (...) Egy nemzet hajóját kell irányítanunk a viharban" - folytatta. A kormányfő szerint a kapitalizmus első igazi megroggyanásának vagyunk a tanúi. Hangsúlyozta, hogy a társadalmat három pillérre kell építeni: a polgárok normakövető magatartására; a kontrollált, de erős államra; illetve a piacra, a gazdaságra.
"Háborog a tenger (...) Olyan ez, mint az árvíz. Éveken át építettük a gátakat – idézi a miniszterelnököt a Népszabadság. Ha nem tettük volna meg, most hiába rohannák a gátakra. Nem engedtünk a szirénhangoknak, hogy ne csináljuk.
Annak köszönhető, hogy most bírjuk a nyomást, hogy az elmúlt két évben megerősítettük a gazdaság gátjait" - fogalmazott Gyurcsány Ferenc, majd folytatva a hajós hasonlatot: "Nem az a jó kapitány, aki a viharban erősködik. A jó kapitány nyugodt marad, és óvatosan, folyamatosan csökkenti a hajóvitorlára nehezedő nyomást. (...) Nekünk kell nyugodt kikötőbe kormányozni az ország hajóját.
Az MSZP szombaton három órás rendkívüli kongresszusának egyetlen témája gazdasági válság magyarországi kezelése volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.