Az elhatározásától Szöult az sem tántorította el, hogy a gazdasága energiaszükségletének fedezéséhez erős exportpotenciállal rendelkezik.
Dél-Korea az energiafelhasználásában mindössze 3 százalékos hányad erejéig támaszkodhat belföldi forrásokra. A fajlagos fogyasztás alapján az ország ott van a világ 20 leginkább energiaéhes állama között, az áramfelhasználás 2022-ig várhatóan évente 2 százalékkal fog emelkedni, tavaly az ötödik helyen állt a világ legnagyobb olajimportőreinek sorában - olvasható a Die Presse oldalán.
A szénhidrogén felhasználást csaknem maradéktalanul importból kell fedezni. A felhasznált gáz jelenleg nagyrészt cseppfolyósított formában érkezik az országba, ami megnöveli a gazdaság fajlagos energiaköltségeit. Ennek mérséklésére Szöul vezetékes gáz vásárlásáról tárgyalt Moszkvával, a csöveket azonban Észak-Koreán keresztül lehet lefektetni, ami az elképzelést politikailag teszi bizonytalanná.
Tekintettel arra, hogy az országban a csekély antracitkészleten és a szerény vízerő-potenciálon kívül csak urán található számottevő mennyiségben ezért a kormány mintegy 20 milliárd eurónak megfelelő összeget kíván atomerőművek építésébe invesztálni. Ilyen létesítményből az országban máris működik 20, összesen 17,5 gigawattnyi teljesítménnyel, amihez 2022-ig további 12 ilyen komplexumot kívánnak felépíteni. Ezek révén a teljes erőművi kapacitás a mostani 66 gigawattról 100 gigawatt fölé emelkedne, amiből az atomenergia hányad mintegy 50 százalékos lenne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.