Az elemzés 29 tényezőt vizsgálva négy csoportba sorolta a tagállamokat; Magyarország a legrosszabb, az uniós átlagot lényegesen alulmúló teljesítményt felmutató országok csoportjába került. Ebből a csoportból a bizottság Bulgáriát és Romániát dicséri; ezek gyors fejlődése az EU egésze lemaradásának a mérséklődéséhez is hozzájárult. Az innovációs éllovasok közül Németország, illetve a nem EU-tag Svájc teljesítménye javult a legnagyobb mértékben.
Az EU egésze a teljesítményt befolyásoló tényezők közül az emberi erőforrások, szélessávú internet-hozzáférés, valamint a kockázati tőke elérhetősége tekintetében érte el a legnagyobb javulást.
Magyarország relatív erősségeként a jelentés az innovációk gazdasági hasznosításának hatékonyságát jelöli meg: az elmúlt öt évben jelentősen nőtt a magyar eredetű közösségi védjegyek és dizájnok száma, a tudásintenzív szolgáltatások exportja, valamint a piaci újdonságok értékesítése. Csökkent viszont az innovációs tevékenységet folytató hazai cégek száma.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.