A legnagyobb zuhanásra Lettországban és Litvániában kell számítani, de még Lengyelországban is - ahol pedig a kormány növekedést jósol - 3 százalékkal csökkenhet a GDP az idén. A "múltbeli pazarlás árát fizető" Magyarország a jelentés szerint 7,5 százalékos visszaesést lesz kénytelen elkönyvelni.
Lengyelországot az ipar hanyatlása ránthatja recesszióba, amelyet 15 százalékot közelítő munkanélküliség kísérhet. A 2012-es lengyel euróátvételi terveket a Capital Economics irreálisnak ítéli, tekintve, hogy az elapadó adóbevételek miatt a költségvetés hiánya a GDP 5 százalékára nőhet.
Magyarország és Románia egyaránt a kormányzati kiadások további lefaragására kényszerül majd, hogy eleget tegyen a külső segítségért cserébe támasztott feltételeknek. Az IMF-hitelről már tárgyaló Románia példáját a londoni elemzők jóslata szerint Bulgária is követi majd, mert a kormánynak az export és a külföldi tőkebeáramlás összeomlása után csak 6-12 havi tartaléka van a likviditás biztosítására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.