— Mielőtt Békéscsabára érkezett, Szeghalmon járt. Mit tapasztalt a megyében?
— Több foglalkoztató problémájával megismerkedtem, ide is elért a válság, szűnnek meg a munkahelyek. De a válság jót is hozhat hazánknak, ha a multinacionális cégek a többi telephelyüket bezárják, de a magyarországit megtartják.
— Munkahelyeket kell teremteni, de a szociális hálón nem szabad nagyobb lyukakat szabni. Mindehhez pénz kell. Mennyire kell hozzányúlni a gazdasághoz?
— Csak annyira, amennyi belátható időn belül hoz valamit a konyhára. A Reformszövetségnek azt az elvét, hogy az emberek zsebéből vegyük ki a pénzt és adjuk oda a vállalkozóknak, mert ők álláshelyet teremtenek, nem tartom helyesnek. Ki tudja mi lesz a bankók sorsa és mikor lesz ennek mérhető eredménye; most, amikor a gazdaság mélyrepülésben van?
— Szinte naponta új ötletek, új csomagok látnak napvilágot. Van arra idő, hogy kísérletezzenek, amikor egy-egy rossz mondat tíz-húsz forinttal változtatja a forint-euró árfolyamot?
— Ki sürget minket? Várjuk meg, hogy a gazdasági válságban az eurót bevezető Szlovákia milyen helyzetbe kerül. Az euróárfolyam-csökkenés átrendezi Magyarországot és anélkül, hogy megkurtítaná a lakosság jövedelmét, versenyképessebbé teheti hazánk gazdaságát. Szlovákia az eurózónában már nem tud a bérekkel operálni, míg mi igen. A munkahelymegtartó támogatással azokat tudjuk segíteni, ahol a tulajdonos is hajlandó áldozatot hozni. A Dunaferr például tavaly húszmilliárd forint osztalékot tett zsebre, jogosan; de akkor most miért az államnál kopogtat munkahelymegtartó támogatásért?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.