Varga István 2005 májusától háromszor is betöltötte a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara (BCCH) elnöki tisztségét, a szervezet munkájában jelenleg is részt vesz.
A miniszterjelölt a budapesti Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem nemzetközi szakán végzett 1980-ban, és itt szerezte másoddiplomáját is 1986-ban gazdasági szakértői szakon - mondta Budai Bernadett.
Bajnai Gordon - miután kormányfő lett - először Vahl Tamást kérte fel utódjának a gazdasági tárca élére, de ő a kormányfő kérésére visszalépett, miután kiderült, hogy a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) korábban három esetben is elmarasztalta kartellvétség miatt az akkor még általa vezetett SAP Hungary Kft.-t. Erre a Transparency International hívta fel a figyelmet.
Varga István 1956-ban született. Egyetemi tanulmányai után dolgozott a Mineralimpexnél, a Shell-Interag Kft.-nél. 1994-től Bécsben a Shell közép-közép-európai regionális üzemanyag-ellátási igazgatója, 2002-től 2008 végéig a Royal Dutch Shell vállalatcsoportot képviselte Magyarországon a Shell Hungary Rt. elnök-vezérigazgatójaként, majd az igazgatóság elnökeként.
2005 májusától háromszor is betöltötte a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara (BCCH) elnöki tisztségét, a szervezet munkájában jelenleg is részt vesz.
Jelenleg a Magyar Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődését Egyesület elnöke. A Transparency International tanácsadója és az Autonómia Alapítvány kuratóriumának tagja. Varga István 2008 decemberéig volt a Shell igazgatótanácsának elnöke.
2008 novemberében a brit-magyar kapcsolatok fejlesztése terén végzett munkájáért brit birodalmi érdemrenddel jutalmazták.
Varga István, a Brit Kereskedelmi Kamara elnökeként 2006-ban aláírója volt a Megállapodást a jövőnkért kiáltványnak, amelyet az országgyűlési választások idején tett közzé 16 gazdasági érdekképviselet.
A kiáltvány aláírói megállapodásra hívták a magyar Országgyűlés pártjait és az új kormányt négy kulcskérdésben: a felelős és fenntartható gazdaságpolitika, az államháztartási reform, a szolgáltató egészségügy és a versenyképességet növelő adóreform ügyében.
Az aláírók többek között javasolták az államháztartási hiány lefaragását, az euró mielőbbi bevezetését, átlátható, egyszerű, versenyképes adórendszert, valamint helyi iparűzési adó nélküli üzleti környezetet, a foglalkoztatást terhelő járulékok fokozatos csökkentését, megkülönböztetően versenyképes társasági adót, az adót elkerülők megadóztatását és az adókedvezmények körének szűkítését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.