Az Eurostat adatai szerint márciusban 0,8 százalékkal kevesebb megrendelést fogadtak az eurózónához tartozó országok, mint februárban – jelenti az AFP.
Az Európai Unió adatai szerint így a tizenkét hónap alatt felhalmozódó csökkenés 26,9 százalékot tesz ki. A mostani esés egybeesett a Dow Jones newswire elemzőinek várakozásaival.
A 27 EU tagállamban az új ipari megrendelések 0,7 százalékkal csökkentek, ez tizenkét hónap alatt 25,5 százalékos mérséklődést jelent.
A május közepén nyilvánosságra hozott adatok szerint az uniós statisztikák bevezetése óta nem látott zuhanást könyveltek az európai gazdaságok az év első negyedében.
Az EU legnagyobb gazdaságának számító, az exportpiacoktól nagymértékben függő Németország különösen megsínylette a globális kereslet visszaesését.
A német gazdaság az euróövezet legnagyobb csökkenést produkálva éves szinten 6,9 százalékot zsugorodott, így Berlinnek a háború utáni legsúlyosabb recesszióval kell szembenéznie.
A német gazdaság beszakadása a kelet- és közép-európai új tagállamok gazdasági teljesítményére is komoly hatással volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.