Ezúttal még a márciusi emelkedés mértékét is meghaladta az indikátor, sőt, 2007 vége óta nem látott mértékben növekedett. Ezt azonban egyelőre nehéz trendként értelmezni, mivel hónapról hónapra erőteljesen kileng a mutatószám a pozitív és a negatív tartományba. Azt azonban jól jelzi, hogy a gazdasági válság begyűrűzése nyomán bekövetkezett zuhanórepülés megállt.
Éves összehasonlításban még így is jókora visszaesés mutatkozik, akárcsak a KSH GDP-statisztikájában. A külső kereslet esése már megállni látszik, de a belső piac még egyértelműen lefelé tart.
Az év második felére várnak az elemzők fordulatot, bár még tartja magát az a vészforgatókönyv is, miszerint hosszú stagnálásra számíthatunk. Utóbbit az eredményezheti, ha hatástalannak bizonyulnak a nyugati kormányok és jegybankok mentőakciói (a magyar kormánynak nincs akkora mozgástere, hogy ilyet végrehajtson). A GYIA összetevői közül hat a növekedés irányába hatott, négy pedig csökkentette azt.
Az előző hónaphoz képest jelentősen emelkedett az ipari termelés márciusban, ez főként a téli termeléskiesés korrekciója. A reálkamat hónapok óta nem látott szintre süllyedt, ez szintén segítette a leading indikátor emelkedését. A másik pénzügyi jellegű almutató, a pénzkínálat szintén növekedett valamelyest, csakúgy, mint a BUX index reálértéke. Meglepő módon a gépjárműhitelek állománya is emelkedett, pedig a hitelhez jutási feltételek általánosságban nehezedtek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.