Ez újabb jele annak, hogy Németország kezd kilábolni a recesszióból. Ám a májusi adat még mindig 19 százalékkal elmarad az egy évvel korábbi szinttől - idézi a szövetségi gazdasági minisztérium adatait a BBC.
Ugyanakkor – az ORF megfogalmazása szerint – Németország 2013-ig több mint 2 000 milliárd eurós összegű, gigantikus adóssághegyet cipel magával. Ez derült ki a szövetségi állam és a tartományok képviselőiből álló pénzügyi tervezési tanács értekezlete után.
Peer Steinbrück pénzügyminiszter Berlinben kijelentette: "A szövetségi állam és a tartományok a bevételi oldalon egyértelműen nehéz időknek néznek elébe." Az államnak a ránehezedő válság miatt vissza kell térnie a konszolidáláshoz. E tekintetben nincsenek véleménykülönbségek a szövetségi állam és a tartományok között.
A német GDP az idén kétszer nagyobb mértékben zuhanhat, mint a válság kiindulópontjának számító amerikai. Ha azonban a vállalatvezetők és a politikusok megfelelő következtetéseket vonnak le a krízisből, akkor jó esély van rá, hogy a most pusztító vihar hosszabb távon erősíteni fogja a német gazdaságot - írta június tanulmányában a Prognos elemző intézet.
A Prognos szakérői szerint a majdani élénkülésből az exportorientáció révén erősebben fog részesülni Németország, mint kevésbé globalizált versenytársai, és különösen így lesz ez, ha sikerül ráerősíteni a nagy jövő előtt álló új iparágakra. Michael Böhmer ezek között említi az egészségügyi ipart, valamint a különböző tanácsadási szolgáltatásokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.