A PST a PSZÁF munkáját segítő testület. A Tanács egyetértése szükséges a PSZÁF ajánlásainak kiadásához, kiemelt ellenőrzési célterületeinek félévenkénti meghatározásához. A Tanács megtárgyalja a Felügyelet éves beszámolóját, valamint figyelemmel kíséri a PSZÁF jogalkalmazó tevékenységét is.
A Tanács folyamatosan értékeli a pénz-, tőke-, biztosítási és pénztári piac stabilitását, illetve megtárgyalja, véleményezi a PSZÁF kockázati jelentését. Szükség esetén – akár a nyilvánosság útján is – javaslatot tesz a Kormánynak vagy a Kormány tagjának jogszabály megalkotására, illetve a kormánynak törvényalkotás kezdeményezésére. A testület a PSZÁF számára javasolhatja ajánlás kiadását, közigazgatási hatósági eljárás megindítását vagy más intézkedés megtételét. A PST előzetesen megtárgyalja azokat a felügyeleti határozatokat, amelyek a pénzügyi közvetítőrendszer biztonságos működése érdekében – legföljebb 90 napra – megtiltják, korlátozzák vagy feltételekhez kötik egyes pénzügyi tevékenységek végzését, szolgáltatások nyújtását, termékek forgalmazását.
A PST elnöki tisztségét évenként felváltva a Tanács ülésein tagként jelen lévő három intézmény vezetője látja el; az első periódus elnöke a pénzügyminiszter. A PST legalább havonta – lehetőség szerint a hó második hetének csütörtökén – tartja ülését. A testület üléseiről készített összefoglaló az ülést követő öt munkanapon belül megjelenik a PST szakmai titkársági feladatait ellátó PSZÁF honlapján.
A Pénzügyi Stabilitási Tanács tagjai mellett a PST ülésén a PSZÁF kockázati jelentésének tárgyalásakor (azaz negyedévente) tanácskozási joggal részt vesz a felügyelt pénzügyi szervezetek érdekképviseleteinek és a fogyasztóvédelmi civil szervezeteknek egy-egy képviselője, illetve egy nemzetközi szaktekintélyként elismert közgazdász is. Őket az érdekképviseletek, a Fogyasztóvédelmi Tanács, s a Magyar Tudományos Akadémia javaslata alapján a PST elnöke kéri fel a feladatra egy naptári évre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.