A tanácskozást a Montrealtól és Ottawától kétezer kilométerrel északra lévő, az Északi sarkkörön túli Iqaluit kisvárosban tartottak meg.
Az értekezlet záró sajtótájékoztatón Flaherty hangsúlyozta: sok pozitív jel mutatkozik, a neheze már hátra van, de a világgazdaság válság utáni helyreállítása még nem áll szilárd lábakon.
A tanácskozás résztvevői kötelezettséget vállaltak arra, hogy lépéseket tesznek a gazdasági fejlődés ösztönzésére, hangsúlyozták a nemzetközi pénzintézetek tevékenysége megreformálásának a fontosságát, és összességében már a krízis lecsengése utáni teendőket is megvitatták.
Flaherty szerint a finanszírozási szektor megreformálása kérdésének a megvitatásában előrejutottak, de a mechanizmus gyakorlatba való átültetésének módjai még további egyeztetések témakörei lesznek.
A tanácskozáson megállapodtak arról is, hogy törlik a földrengés sújtotta Haiti adósságát a G7 tagállamaival - az Egyesült Államokkal, Kanadával, Franciaországgal, Németországgal, Nagy-Britanniával, Olaszországgal és Japánnal - szemben. A karibi ország 890 millió dolláros külső adósságának 41 százalékát az Amerikaközi Fejlesztési Bank által nyújtott hitelek, 27 százalékát pedig a Világbanktól kapott pénzösszegek teszik ki. Ez utóbbi pénzintézet már korábban elengedte a nyugati félteke legszegényebb országának 38 millió dolláros adósságát.
Flaherty elmondta: a G7-es csoport tagországainak képviselői közbenjárnak más nemzetköz pénzintézeteknél is annak érdekében, hogy enyhítsenek Haiti adósságterhein.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.