A lakossági reakció hevességét látva több elemző is elképzelhetőenk tartja, hogy a bukaresti kabinet végül meghátrál a népharag elől, és enyhít a lefaragások mértékén. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) a Románia rendelkezésére bocsátott 20 milliárd eurós hitelkeret fejében az elszaladó költségvetési hiány megzabolázását kötötte ki feltételül.
Konkrétan ez azt jelentené, hogy az állami fizetéseket 25, a nyugdíjakat pedig 15 százalékkal kurtítanák. A román költségvetési deficit tavaly 7,2 százalékos volt, és az IMF előrejelzése szerint idén 9 százalékra emelkedhet, ha Bukarest nem kezd el takarékoskodni.
A megszorítások ugyanakkor óriási tömegeket érintenek. A román gazdaság egyik nagy problémája, hogy a korrupt és rossz hatékonysággal működő állami szektor adja a munkahelyek közel harmadát.
A romániai tüntetésekre híre az euró miatt amúgy is ideges piacokra sem gyakorolt jó hatást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.