A hozzájárulásáért cserébe Párizs is elvárja a költségvetés rendbetételét Athéntól, mert mint Christine Lagarde gazdasági miniszter értésre adta: "nem fogunk biankó csekket aláírni a francia adófizetők terhére".
Párizsban a nemzetgyűlés keddre virradóra meglepően nagy egyetértéssel hagyta jóvá, hogy Franciaország 16,8 milliárd euróval vegyen részt a hároméves hitelezésben, állandó, 5 százalékos kamattal. A döntés értelmében 3,9 milliárd eurót már az idén átutal Párizs Athénnak. A törvénytervezetet még a szenátusnak is szentesítenie kell Franciaországban.
Mint ismeretes, a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió, valamint Görögország megállapodása értelmében Athén 2010-12 között összesen 110 milliárd euró pénzügyi mentőövhöz jut.
Az eurózóna tagjai közül Szlovákia máris jelezte: nem tudja azonnal átutalni a ráeső 816 millió eurós részt. Robert Fico szlovák miniszterelnök újságíróknak nyilatkozva azt sem rejtette véka alá, hogy nem bízik a görögökben.
A görög parlament a tervek szerint szerdán kezd tárgyalni a pénzügyi csomaghoz kapcsolódó feltételek teljesítéséről és várhatóan gyorsan jóváhagyja a megszorító intézkedéseket.
Kedden reggel kifejezetten felidegesítette a piacokat, hogy német kormányzati forrásból azt szivárogtatták ki: 2012-ig nagyobb lesz a tőkeigénye Görögországnak a 110 milliárd eurónál.
Ezzel együtt az elemzők arra figyelmeztetnek, hogy miközben a görög válságnak csak egy szakasza zárult le, a dél-európai piaci fertőzés kockázata továbbra sem elhanyagolható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.