Az elmúlt hét sem szűkölködött a kormány hatáskörébe tartozó személyi változásokban – más szóval leváltásokban, illetve új vezetők kinevezésében. Többen maguktól mondtak le, illetve kezdeményeztek „közös megegyezést”, s nem várták meg a „kirúgásukat”.
Így távozott a Központi Statisztikai Hivatal éléről Belyó Pál. A szakember lépése nem volt meglepő, a sajtó már azt megelőzően megszellőztette, hogy az Orbán-kormány a távozását szeretné, és már meg is találta az utódját. Belyót tavaly novemberben nevezte ki hat évre az akkori kormányfő, Bajnai Gordon. A hétvégére már meg is volt az utód. A KSH korábbi (1998 és 2004 közötti) elnökhelyettesét, Vukovich Gabriellát nevezte ki Orbán Viktor, szintén hat évre.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. élén is új ember áll: közös megegyezéssel megszűnt Kamarás Miklós vezérigazgató munkaviszonya, és ezzel egyidejűleg a távozó vezető helyére Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter kinevezte Horváth Gergelyt. A Betonút Zrt. és a Keler Zrt. volt vezérigazgatójának elsődleges feladatául a miniszter azt szabta, hogy „biztosítsa az új kormányzati gazdaságpolitika megvalósításához szükséges egységes elveken alapuló, önálló ágazatként megjelenő vagyongazdálkodást, amelyben a megerősített, átláthatóbb profilú Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. marad a legjelentősebb vagyonkezelő szervezet”.
Ugyancsak Fellegi hatáskörébe tartozik a Magyar Energia Hivatal, amelynek az elnöke, Matos Zoltán június 30-i hatálylyal – közös megegyezéssel – lemondott. Matos lépését azzal indokolta, hogy nem kívánt akadályokat gördíteni az új kormány által tervezett energiapolitikai stratégiához szükséges megfelelő vezetés kialakítása elé. A Magyar Energia Hivatal elnöki székének betöltésére a nemzeti fejlesztési miniszter pályázatot ír ki. Mint az ezt bejelentő minisztériumi közlemény leszögezi: fő cél a megalapozott, társadalmi konszenzuson nyugvó, hosszú távú nemzeti energiastratégia megvalósítása, és az ehhez szükséges források és állami intézkedések biztosítása. VG
A kinevezések menete nem változik, az elnökre a kormányfő tesz javaslatot, az alelnököket az elnök és a kormányfő egyetértésével szintén a köztársasági elnök nevezi ki.
A kinevezések menete nem változik, az elnökre a kormányfő tesz javaslatot, az alelnököket az elnök és a kormányfő egyetértésével szintén a köztársasági elnök nevezi ki.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.