Miközben a világ a globális válság második évfordulóját „ünnepelte”, hazánk sokadik adósleminősítésével fenyegetnek a nemzetközi intézetek. A helyzetünk tehát a mai napig nem tekinthető stabilnak. A válság kitörésének pillanatában Magyarországon már két éve folyt a költségvetési konszolidáció, amely a korábbi évek felelőtlen költségvetési gazdálkodását igyekezett kezelni.
Az adónövelések és a kiadáscsökkentések azonban még nem érték el akkorra a kellő pénzügyi stabilizáló hatást, viszont a reálgazdaságot legyengítették. Ebből adódóan az egyik legsebezhetőbb gazdaság voltunk az EU-n belül. Mindennek ellenére még a Lehman Brothers csődjének előestéjén sem gondolták a döntéshozók és a szakértők sem, hogy Magyarország lesz kénytelen a közösségből elsőként, heteken belül a nemzetközi szervezetekhez fordulni pénzügyi mentőcsomagért.
Az okokat azóta is többféleképpen magyarázzák a szakértők. A legtöbbször a nagy államadósság, pontosabban a növekvő adósságpálya szerepel az indoklásban, már csak azért is, mert ekkor még a lakosságot alig érintette meg a válság szele.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.