A lap részletesen taglalja Csehország, Litvánia, Lengyelország, Szlovákia és Magyarország politikai lépéseit. Az országok többségében idén új – jószerivel közép-jobboldali - kormányok láttak hozzá népszerűtlen döntések meghozatalához. A paletta meglehetősen színes, ám a cég ugyanaz: a lehető legkisebbre csökkenteni az államháztartás hiányát.
Magyarország azonban – eltérően más régióbeli országoktól (ahogy a lap fogalmaz: Magyarország mindig is kilógott a sorból) – az Orbán Viktor vezette Fidesz számos populista elemet kevert politikájába azzal, hogy extraadókat vetett ki a versenyszféra ágazataira. Az, hogy a magyarok támogatják e politikát az őszi helyhatósági választásokon is megerősítették a szavazók, amikor is szinte kizárólag kormánypárti polgármesterek kerültek a települések élére.
Az FT Szlovákiát ellenpéldaként említette, ahol hozzávetőleg 2600 közszférában dolgozó juttatását vágja meg Iveta Radicova miniszterelnök nem kevesebb, mint 24 százalékkal átlagosan; mondván „azok fizessenek, akik okozták a nagy deficitet”.
A lap négy oldalas közép-kelet európai befektetési mellékletében ugyanakkor kiemelten foglalkozik a magyar – elsősorban a régióban aktívan tevékenykedő – vállalatokkal: a Richter Gedeon terjeszkedését, és a Lehel hűtőgépgyárat megvásároló Electrolux történetét a régió sikereként mutatja be.
Az FT nyilatkozó gyógyszerpiaci elemző szerint a Richter Gedeon sikerét az "első osztályú menedzsmentjének" köszönheti, s a felvásárlásokkal biztató lépéseket tett. A magyarországi Electrolux a sikeres privatizáció példájaként szerepel a lapban. A szerző idézi Takács Jánost, az Electrolux Kelet-Európai Holding vezetőjét, aki szerint a Lehel felvásárlása a bizalom jele a bizonytalan politikai helyzet ellenére is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.