Paul Krugman meglátása szerint az a tény, hogy egyesek hisztérikusan reagálnak bizonyos alapvető matematikai igazságokra, azt mutatja, hogy a jelenlegi gazdasági problémák egy részét éppen ez a tényeket elutasító magatartás okozza. A közgazdász megjegyzi, hogy nem ördögtől való leszögezni, hogy ha valakitől az adósságainak a megfizetését várjuk, akkor ehhez valahonnan el kell vennie – növelnie az adósságát vagy csökkentenie az eszközeit.
A szakértő megjegyzi: sokan azt állítják, hogy Zimbabwévé akarja tenni az Egyesült Államokat, csak azért, mert úgy véli, hogy az erős dollár egyenlő a gyenge euróval és fordítva.
Emellett – teszi hozzá Krugman – a támadások jó része olyan állításokon alapszik, amelyek soha nem hangzottak el tőle. Így például nem állította, hogy a magasabb kiadások mellett nem számít az adósság növekedése. Ha valaki úgy látja, hogy a devizák versenyéhez tartozó árfolyam-leértékelés nem ártalmas, nem jelenti azt, hogy bárki feltételezné, hogy korlátlanul lehet pénzt nyomtatni.
A szakíró úgy véli, az, hogy az amerikai közvélemény egyes elemei nem képesek felfogni ezeket a tényeket, megmutatja, hogy nem értik a gazdaság jelenlegi állapotát és inkább leegyszerűsítő szlogenekben szeretnének gondolkozni, úgy mint: a liberálisok rosszak, az erős dollár jó, a megtakarítás jó. Ezek a jelszavak egyáltalán nem alkalmazhatóak a jelenlegi helyzetre, ezért választják a kiabálást egyesek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.