Az elemzés megállapította: bár a gazdaság élénkülésének köszönhetően tavaly kevesebb volt a vállalati csőd Nyugat-Európában, számuk még mindig igen magas, Kelet-Európában pedig még tovább nőtt a számuk. A Creditreform adatai szerint a vizsgált tíz kelet-európai országban 35 581 cég vált fizetésképtelenné tavaly, 14,1 százalékkal több, mint 2009-ben. A legnagyobb csökkenést Észtországban regisztrálták, 27,3 százalékot, a legnagyobb növekedés Litvániában volt, 28,1 százalék. Magyarországon 14 832 vállalatnál indult csődeljárás.
A visegrádi országok közül Magyarország mellett csupán Csehországban nőtt a vállalati csődök száma, 6,2 százalékkal, míg Szlovákiában 7,8 százalékkal, Lengyelországban 10,1 százalékkal csökkent. A 15 uniós tagországban, illetve Svájcban és Norvégiában összesítve 175 677 cég vált fizetésképtelenné tavaly, 1,4 százalékkal kevesebb, mint 2009-ben. Ez a második legrosszabb adat az elmúlt tíz évben, ami jelzi, hogy a gazdasági válság elhúzódó hatásait még 2010-ben is sok vállalat érezte, főként finanszírozási nehézségek miatt.
Nyugat-Európában Franciaországban volt a legtöbb fizetésképtelen cég, a listán következő Németország, utána Nagy-Britannia következik. Meglepő adat, hogy a súlyos válsággal küszködő Görögországban tízezer vállalatra mindössze hét fizetésképtelen jutott, Spanyolországban a második legkevesebb, tizennégy, Írországban 75, míg a nyugat-európai átlag 68. A legtöbb vállalati csőd Luxemburgban (321) és Dániában (207) volt tavaly tízezer cégre vetítve.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.