Az áprilisra előre tekintő, kedden megjelent hangulatmutató 5,9 pont, gyengébb az erre a hónapra február végén jelzett 6,0 pontnál. Az elemzők 5,8 pontot vártak áprilisra.
A mutatót készítő GfK piackutató intézet kommentárja szerint a kétezer ember véleményét tükröző, reprezentatív felmérés azt jelzi, hogy a javulás egyelőre megtört, mert a lakosság tart az újabban bizonytalanabb nemzetközi környezet és a gyorsuló infláció következményeitől. A japán földrengés és szökőár világgazdasági hatásait még nem is vehették figyelembe a korábban lezárt felmérés készítésekor.
A részmutatók közül 40,5 pontra romlott 42,9 pontról a jövedelmi kilátásoké - de így is 27 ponttal jobb, mint tavaly ilyenkor -, 49,5 pontra esett 57,1 pontról a gazdasági kilátások megítéléséé - ez 45 ponttal jobb az egy évvel korábbinál, és a vásárlási hajlandóságé is lejjebb került, 34,4 pontra 39 pontról, 11 ponttal haladván meg az egy évvel ezelőttit.
Enyhe bizalomvesztést jeleztek az elmúlt napok üzleti, vállalati felmérései is az Ifónál és a ZEW-nél, hasonló okokból, bár az intézetek elemzői szerint a német gazdaság továbbra is szilárd. A müncheni Ifo gazdaságkutató intézet németországi üzleti bizalmi mutatója márciusra 111,1 pontra romlott a februári 111,2 pontról, habár jobb maradt az elemzők várta 110,5 pontnál. Kilenc havi emelkedés után először romlott a mutató, az Ifo pénteki közleménye szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.