A különadók részleges fenntartása és a társasági adó, illetve a munkát terhelő járulékok csökkentésének elhalasztása ugyanakkor a növekedést gátló tényező lehet a jövőben az MGYOSZ szerint.
A szervezet üdvözli, hogy az április folyamán nyilvánosságra hozott konvergencia program alapján a kormány a 2010-es 80 százalékos GDP-arányos államadósságot 2015-re 65 százalék körüli szintre csökkentené, a költségvetési hiányt pedig egészen 1,5 százalékig mérsékelné. Az MGYOSZ támogatja a munkahelyteremtésre irányuló törekvéseket is, melyek értelmében a jelenlegi 3,8 millió munkavállalóhoz képest 4, illetve az optimista szcenárió szerint akár 4,2 millió foglalkoztatott lehet hazánkban 2015-ig.
Az MGYOSZ álláspontja szerint a nagy ellátórendszerek (egészségügy, nyugdíj, oktatásügy) átalakítása bár sokak számára érdeksérelemmel jár, de hosszú távon elengedhetetlen hazánk versenyképességének fokozása érdekében.
„A konvergencia programban megfogalmazott intézkedések az államadósság csökkentése és a költségvetési hiány leszorítása mellett növekedés- és beruházásbarát környezetet teremtenek, ami segíti az új munkahelyek létrejöttét. E célok teljesülése érdekében ugyanakkor kiemelten fontos lenne az is, hogy a jelenleginél több forrás maradjon a vállalkozásoknál.” – mondta Futó Péter, az MGYOSZ elnöke, a BUSINESSEUROPE alelnöke.
Az MGYOSZ hiányolja, hogy a konvergencia program nem tér ki a kormány innovációval és kutatás-fejlesztéssel kapcsolatos terveire, holott e területek fejlődésének ösztönzése elengedhetetlen egy hosszú távú, fenntartható növekedési pálya eléréséhez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.