Vizsgálták az állami környezetet (így a közigazgatás, az adók, a fejlesztési támogatások, a jogbiztonság, az átláthatóság vagy éppen a korrupció helyzetét), a munkaerőpiacot (költségek, termelékenység, szakképzettség, oktatási rendszer, szakképzett munkaerő rendelkezésre állása) s a piaci környezet alakulását (beszállítók, fizetési morál, piaci kereslet/kínálat).
Bár alapvetően valamennyi tényezőt lényegesnek tartják, az évek során viszonylag állandó rangsor alakult ki, amelyet a 2011-es felmérés is megerősített. E szerint a munkavállalói motiváció, a munkatermelékenység és a dolgozók képzettsége, a szakemberek rendelkezésre állása tartozik a legfontosabb tényezők közé, de kiemelt helyen szerepel a jogbiztonság, az adóterhek és az adórendszer is. Miközben egy sor területen elégedettek a befektetők, másban nem (lásd grafikon).
Összességében: az üzleti környezet színvonalát meghatározó tényezők minőségét most szinte kivétel nélkül minden válaszadó jobbnak értékelte, mint 2010-ben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.