A kormány közép távú fiskális tervei alapján 22 milliárd eurót vágnak le az államháztartás költségvetési oldaláról 2015-ig. A bevételeket állami épületek értékesítésével növelné a kormány: ebből 2013-ig 15 milliárd euróval számolnak.
Görögország 2010-ben 110 milliárd eurós mentőcsomagot kapott a nemzetközi szervezetektől, hogy elkerülje az államcsődöt. A görög költségvetési deficit 2009-ben elérte a GDP 15,4 százalékát.
A kölcsönnel a kormánynak költségcsökkentési intézkedéseket is garantálnia kellett. Jeórjiosz Papandreu szerint Görögország tudja tartani azt a célt, hogy 2014-ig három százalék alá csökkentik a deficitet. A kormány saját vállalása pedig az, hogy e hiány 2015-ben egy százalék alá csökken. Idén ez az arány még a GDP 7,4 százalékára rúghat, s a célt már az első negyedévben sem sikerült tartani: „mindössze” 1,4 milliárd euró hiányzott hozzá. A tervek szerint 2014-re a kiadásokat a GDP 44 százalékára csökkentik a 2009-ben regisztrált 53-ról.
A kormányprogram részleteit a jövő hónapban részletezi a kabinet a parlament előtt. A kormányfő korábbi nyilatkozata szerint nem csak az ország gazdasági, hanem politikai és szociális problémáit is meg szeretnék oldani. Az egyik görög napilap értesülése szerint a kormány eladná a görög távközlési és energia szolgáltató állami részesedését, amelyből 50 milliárd euró folyna be 2015-ig.
A görög pénzügyminiszter április elsején elismerte, hogy az ország 2010-es hiánya valóban több lehet a kormány által publikált 9,4 százaléknál. Az adatokat jelenleg is vizsgáltja az unió statisztikai hivatala, az Eurostat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.