Ebben az esetben – az amerikai pénzügyminisztérium figyelmeztetése szerint – az Egyesült Államok vélhetően nem tudna további hiteleket felvenni. "Ha úgy érkezünk el augusztus 2-ig, hogy közben nem emelik az adósság felső határát, a Fitch negatív kilátásúra minősítené le az Egyesült Államok szuverén hitelminősítését" - jelentette ki Andrew Colquhoun, a Fitch Ázsiai-Csendes-óceáni szuveréni hitelminősítő részlegének vezetője a Reuters szerint.
Amennyiben pedig az Egyesült Államok augusztus 15-ig nem tenne eleget a kamatköveteléseknek, az ügynökség korlátozott fizetésképtelenséget állapítana meg. Colquhoun azonban abból indul ki, hogy ezt az eset et el fogják kerülni. A Fitch előtt már a Moody’s és a Standard and Poor’s is azzal fenyegetett, hogy negatív kilátásúra minősíti le az Egyesült Államokat és ennek további folyományaként a legmagasabb fokú minősítés megvonásával.
Az amerikai kormánynak - saját bevallása szerint - augusztus 2-án elfogy a pénze, ha a Kongresszus nem emeli az államadósság törvényes felső határát és ezzel nem engedélyezi további hitelek felvételét. Ezen a héten tartják a demokraták és a republikánusok az egyeztető tárgyalások következő fordulóját a vita megoldására. Ha a hét végéig nem jönne létre megegyezés, akkor kongresszusi vezető törvényhozók szerint átmeneti megoldást dolgoznak ki.
A Fitch hitelminősítő intézet kedden közölte: negatív kilátásúra minősíti le az Egyesült Államokat, ha augusztus 2-ig nem emelik meg az államadósság felső határát. Reuters - Világgazdaság Online-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.