A Nobel-díjas közgazdász Az eurószklerózis vége című cikkében megállapítja, hogy az amerikaiak jelentős része Európát a stagnáló gazdaságok a és a munkanélküliség kontinenseként látja, holott a valóság távol áll ettől.
Az OECD adatai azt mutatják, hogy a két kontinens foglalkoztatási mutatója közötti különbség folyamatosan csökken. A fennmaradó különbözet ráadásul elsősorban az idősebb, illetve a pályakezdő munkavállalók köréből kerül ki, a munkaerőpiac gerincét adó korosztályok foglalkoztatási mutatói jobbak Európában. Krugman megjegyzi, hogy Európa mindezt úgy érte el, hogy az adó- és járulékszintek jóval magasabbak az Egyesült Államokban alkalmazottaknál.
Mint fogalmaz, ha az Egyesült Államokban egy politikus az európai rendszerhez való közeledést szorgalmazza, azt munkahelygyilkosnak kiáltják ki, az állások azonban a jelek szerint mégis megmaradnak. A közgazdász blogbejegyzésének zárásaként leszögezi: Amerika mostanra elérte az európai munkanélküliségi szintet az európai szociális védőháló nélkül. Az USA "feltétlenül vezeti a kínlódási versenyt".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.