Barroso gazdasági és költségvetési szempontból indokolatlannak nevezte a piaci aggodalmakat, valamint rámutatott, hogy a két EU-tagállam igyekszik minden szükséges lépést megtenni gazdaságuk megerősítése érdekében. A Bizottság elnöke szerint a befektetők azért bizalmatlanok, mert nem tudják, mennyire képes az euróövezet rendszerszinten válaszolni a kialakuló válságra.
Barroso emlékeztetett arra, hogy a július 21-ei megegyezés a második görög mentőcsomagról már próbált rendszerszinten válaszokat találni a problémákra. Ilyen volt - egyedi és nem általános megoldásként - a magánszektor bevonása a teherviselésbe, az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) hatékonyságának növelése, vagy az euróövezet kormányzati szerkezetének megváltoztatása.
A Bizottság vezetője sürgette a júliusi tárgyalások résztvevőit, hogy minél előbb tegyenek eleget ígéreteiknek, ezzel is "egyértelműen jelezve az eurózóna eltökéltségét az adósságválság kezelésére a helyzet komolyságának megfelelő eszközökkel". Barroso közleményében biztosított arról, hogy a július 21-ei megállapodás hatályba lépéséhez szükséges technikai munka már elkezdődött, és a lehető leghamarabb be is fog fejeződni.
Szerdán Olaszország hitelköltségei olyan magasságokba emelkedtek, amelyet Róma az euró bevezetése óta nem látott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.