Az egész közösségben érezhető a magyar GDP-adathoz hasonló tendencia, mely szerint az év első három hónapjában tapasztalt fellendülés egyértelműen megtorpanni látszik. Az első negyedévben ugyanis éves szinten még 2,5 százalékos volta növekedés az unióban, amely a második negyedben már csak 1,7 százalékos növekedésre lassult.
A legrobosztusabb növekedést a közösségen belül a Balti államok produkálták. Észtországban – kiigazítatlan adatok szerint ugyan – de 8,4 százalékkal nőtt a gazdaság a második negyedévben tavalyhoz képest. Litvániában ugyanez 5,9, Lettországban 5,7 százalékra rúgott.
Hazánk régióját tekintve mind Szlovákia - az éves szintű 3,4 százalékos növekedésével - , mind Csehország – 2,4 százalékos GDP-növekedéssel – megelőzi Magyarország teljesítményét. Romániában azonban igen csekély, 0,4 százalékos gazdasági növekedésről számolt be az Eurostat. Lengyelország és Szlovénia egyelőre nem szolgáltatott adatot. Ausztriában az első negyedévi 3,9 százalékos növekedés után jobb, 4,1 százalékos bővülésről számoltak be (Nyugati szomszédaink egyébként az egyedüli uniós tagok, akik a második negyedévben jobb eredményt tudtak felmutatni, mint az év első három hónapjában - A szerk.) Hazánk legnagyobb gazdasági partnere, Németország igencsak befékezett: a második negyedében már csak 2,8 százalékos növekedésről számoltak be, az első negyedévi 4,6 után.
KSH és az Ecostat gyorsbecslése alapján Magyarország bruttó hazai terméke az év második negyedében 1,5 százalékkal nőtt (a naptárhatás kiszűrésével és kiszűrése nélkül egyaránt) az előző év azonos időszakához viszonyítva.
Az Európai Unió legnagyobb gazdasági partnerei, az Egyesült Államok GDP-je 1,6 százalékkal nőtt, Japáné viszont 0,9 százalékkal zsugorodott a második negyedévben az egy évvel ezelőttihez képest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.