2011. január–júniusban a külkereskedelmi termékforgalom kivitelének volumene 14, a behozatalé 12 százalékkal haladta meg az előző évi szintet. A külkereskedelmi mérleg aktívuma 1036 milliárd forintot (3854 millió eurót) tett ki, 268 milliárd forinttal (1033 millió euróval) többet, mint 2010 azonos időszakában.
A 2011 első féléves forgalom forintban mért árszínvonala importban 3,8, exportban 3,1 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához viszonyítva. A cserearány 0,7 százalékkal romlott. A forint a dollárhoz viszonyítva 6,3 százalékkal, míg az euróhoz képest 0,8 százalékkal értékelődött fel.
2011 első félévében a legnagyobb részarányú gépek és szállítóeszközök árufőcsoport kivitelének és behozatalának volumene 12, illetve 10 százalékkal bővült. Az első negyedévben a termékkör mindkét irányú forgalmát jellemző közel 20 százalékos növekedési ütem a második negyedévre jelentősen lelassult, júniusban pedig el sem érte a magas bázishavi szintet. A csökkenő tendenciát leginkább a híradás-technikai, hangrögzítő és -lejátszó készülék kereskedelem határozta meg, melyben a 2010. évi labdarugó-világbajnokság miatti egyszeri keresletfelhajtó hatás lényeges szerepet játszott. Az időszak egészére kétszámjegyű, az átlagot meghaladó volumenbővülést regisztráltunk a közúti jármű és az általános rendeltetésű ipari gép exportjában és importjában, bár a második negyedévben ezen árucsoportoknál is némileg mérséklődött a dinamika.
A heterogén összetételű feldolgozott termékek kivitelének volumene 19, a behozatalé 16 százalékkal volt több, mint 2010. január–júniusban, de a félév második részében a növekedési ütem 17, illetve 12 százalékra lassult. Az időszakon belül ez a mérséklődés jellemezte a vas és acél, a színesfém, illetve az egyéb fémtermék mindkét irányú forgalmát, illetve a szakmai, tudományos ellenőrző műszer exportját. Ezzel szemben a gumigyártmány, illetve a gyógyszer és gyógyszerészeti termék kivitelének és behozatalának volumene továbbra is gyorsan bővült, elsősorban az elosztó központok tevékenységének köszönhetően.
Az energiahordozók importvolumene az év első hat hónapjában 6 százalékkal haladta meg az elmúlt év azonos időszaki szintet. A kőolaj és kőolajtermék behozatalának volumene 17 százalékkal növekedett − jelentős mennyiségi és árnövekedés mellett −, viszont a természetes és mesterséges gázé közel negyedével esett vissza.
Az élelmiszerek, italok, dohánytermékeknél az export volumene 4 százalékkal, az importé 12 százalékkal nőtt 2010. január–júniushoz képest, de a negyedéves adatok ennél az árufőcsoportnál is csökkenő 2 tendenciát mutatnak. A kivitel volumene az időszak második felében már némileg alatta maradt a bázisszintnek, ami nagyrészt a gabona és gabonakészítmény exportjának jelentős visszaesésével függ.
A felülvizsgált adatok szerint 2010-ben a kivitel értéke 19 690 milliárd forintot, a behozatalé 18 174 milliárd forintot tett ki; a külkereskedelmi mérleg aktívuma 1516 milliárd forint volt. A módosított adatok szerint az export szintje 12 milliárd forinttal, az importé 14 milliárd forinttal nőtt, az aktívum pedig 1,6 milliárd forinttal kevesebb a 2011. március 4-én közzétett előzetes számokhoz képest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.