Az Egyesült Államok törvénye, amellyel árfolyam-manipulációval vádolja meg Kínát, lényegében protekcionista lépés, sérti a Kereskedelmi Világszervezet szabályait - állapítja meg írott közleményében Ma Csao-hszü (Ma Zhaoxu).
Peking álláspontja szerint a törvény nem fogja megoldani az Egyesült Államok belső gazdasági és foglalkoztatási gondjait, de "súlyosan károsíthatja a kínai-amerikai kereskedelmi kapcsolatokat és aláássa azokat az erőfeszítéseket, amelyeket a két ország és a nemzetközi közösség együtt tett a világgazdaság gyors helyreállításának elősegítése érdekében".
A törvény nem hoz nyereséget, miközben sérti mások érdekeit, anélkül, hogy az megalkotóinak hasznot hozna - szögezte le a külügyi szóvivő azt követően, hogy az amerikai szenátus Washingtonban 63:35 arányban elfogadta a törvénytervezet. Törvénnyé azonban csak azután válhat, hogy a képviselőház is állást foglal, illetve Barack Obama elnök aláírja.
Kínai szakértők, kommentátorok szerint mindkét fél csak veszthet Kína büntetésével, a kínai termékek importjának korlátozásával, a kínai áruk - vámokkal terhelten - drágábbá tételével. A kínai jüan árfolyama kedden ismét rekordon volt az amerikai dollárhoz képest és 2005 júliusa óta 23,3 százalékkal erősödött. Peking árfolyamreformjának lényegi eleme, hogy fokozatosan tér át a rugalmasabb árfolyam-politikára, valósítja meg az árfolyam-kiigazítást. Az Egyesült Államok és az EU gyakran fejezte ki elégedetlenségét ennek ütemével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.