Az a véleményem, hogy ez a törvény inkorrekt, mert tisztességtelenül avatkozik be érvényes szerződésekbe, eleve (európai) közösségi jogot sért. Ausztria ezzel kapcsolatban felülvizsgálati kérelemmel fordult az Európai Bizottsághoz – mondta Fekter a Figyelőnek a végtörlesztésről szóló jogszabályról.
Hozzátette: a piacgazdasággal ellentétes magyarországi intézkedéseket a piacok negatívan fogadják. Ebben az értelemben az elmúlt hónapokban bevezetett, gazdaságilag követhetetlen, a populizmus jegyeit magukon viselő törvénymódosítások Magyarországot, mint célpiacot sok potenciális befektető szemében kérdésessé teszik, és a már ott működő vállalkozások is felül fogják vizsgálni Magyarországra vonatkozó befektetési döntéseiket. Nagy a valószínűsége annak, hogy mindez hátrányosan fog hatni a gazdasági növekedésre és a magyarországi általános foglalkoztatási helyzetre.
Összességében miként ítéli meg az osztrák–magyar viszonyt? – tette fel a kérdést a lap, mire Fekter úgy reagált: bilaterális kapcsolataink alapvetően jók, és a két ország közötti kereskedelem a közelmúltban is pozitívan alakult. A magyar kormány néhány intézkedése azonban, ezek közül különösen a devizahitelekről nemrégiben elfogadott törvények nagy kockázatot jelentenek gazdasági kapcsolatainkra nézve. Bármennyire is szüksége van Magyarországnak a reformokra, ügyelnie kell arra, hogy azok összhangban álljanak az Európai Unió politikai és jogi játékszabályaival.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.