A befektetőknek a jövőben nem kell megegyezniük a kormánnyal, ha 25 százaléknál kisebb részvénytulajdont akarnak vásárolni olyan cégekben, amelyek felszín alatti feltárásban vesznek részt. A stratégiai iparágakban működő vállalatok részvényeiről szóló szerződéseknél pedig nincs szükség állami engedély beszerzésére, amennyiben a szerződésekben orosz polgárok is részesek.
Viszont az új törvény a jelenlegi 20 nap helyett 30 napot biztosít a védelmi minisztériumnak arra, hogy megállapítsa, vajon valamely szerződés veszélyezteti-e a nemzetbiztonságot. Ezzel Moszkva valamelyest közeledik a WTO tagsághoz szükséges feltételek teljesítéséhez. Korábban számos Nyugat-európai ország, elsősorban Németország tiltakozott azért, mert az orosz hatóságok hátráltatták a külföldi befektetők működését az országban. Más kérdés, hogy Dmitrij Medvegyev a közelmúltban fricskát adott a Nyugatnak azzal, hogy közölte: országa WTO-tagság nélkül is boldogul.
A RIA Novosztyi kedd késő esti jelentése szerint az orosz központi bank csaknem megkétszerezte a magántőke idei kiáramlásának összegére vonatkozó prognózisát. Erre az évre 70 milliárd dollárnyi magántőke kiáramlását valószínűsítik Oroszországból, a korábban jelzett 36 milliárd dollárral szemben. Tavaly az Oroszországból kiáramló magántőke nettó összege 38,3 milliárd dollár volt, az előző évben feljegyzett 56,9 milliárd dollárral szemben.
Elemzők szerint a magántőke az orosz gazdaság szerény gazdasági teljesítménye és a barátságtalan befektetési légkör miatt hagyja el Oroszországot. A cbr azt is közölte, hogy a fizetési mérleg jelenlegi többlete elégséges lesz a külföldi valutatartalékok stabil szintjének fenntartásához.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.