"Javaslom, hogy vessük el az európai pénzügyi tranzakciós adó gondolatát" - jelentette ki George Osborne brit pénzügyminiszter. A megoldás szerinte az lehetne, ha az adót csupán az euróövezet tagországaiban vezetnék be, ha már világos, hogy globális szinten nem működik majd az adó. A tárcavezető arra figyelmeztetett, hogy a költségeket a pénzintézetek bizonyára az ügyfelekre hárítanák át. Osborne emellett a bankok elvándorlásától és munkahelyek megszűnésétől tart. Nagy-Britanniához hasonlóan Lengyelország és Svédország sem tagja az euróövezetnek, és e két orstág is ellenzi ezt az adót. Anders Borg svéd pénzügyminiszter szerint az adó erősen csökkentené a gazdasági növekedést – jelenti az AFP.
Mint ismeretes, az Európai Bizottság terjesztette be a javaslatot, miszerint 2014-ben vezessék be Európában a pénzügyi tranzakciók megadóztatását, amelynek révén 57 milliárd euró bevételhez jutna a közösség. Ennek egy részét a pénzügyi válság miatt felmerült költségek fedezetére fordítanák. A globális tüntetések a pénzügyi szektor ellen azt mutatták, hogy az emberek az ágazattól "illő hozzájárulást" követeltek - jelentette ki Algirdas Semeta, az EU adóügyi biztosa. Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter arra szólította fel az EU nem euróövezethez tartozó tíz országát, hogy csatlakozzanak a projekthez. A tárcavezető szerint tavaszig politikai nyilatkozatot kell tenni az adó támogatást kapcsán, ellenkező
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.