EUR/HUF (294,50 – 297,00): Nagy a különbség a kormány és az IMF kommunikációja között, míg Szijjártó úr úgy nyilatkozik, hogy Magyarország bármelyik másodpercben kész megkezdeni a tárgyalásokat, addig az IMF szóvivője azt tette közzé, hogy nincs hivatalos tárgyalási időpont előirányozva, mert nem látják az előre meghatározott előfeltételek teljesülését. Feltehetőleg az IMF is bármelyik pillanatban kész lenne a tárgyalóasztalhoz ülni, ha megkérdőjelezhetetlenül látszódna a tettekben az elkötelezettség a kért módosítások ügyében, leginkább a jegybanki függetlenség kapcsán. Ez az egyik tényező, ami gyengén tartja a forintot, míg a másik faktor, a kibontakozó spanyol válság.
Komoly megszorításokat kell véghezvinni a hispánoknak, idén és jövőre 50 milliárd eurót kell megtakarítaniuk, úgy, hogy az eredeti költségvetési hiánycélt az EU engedte megemelni, annak érdekében, hogy ne okozzon a megszorítás túl nagy GDP csökkenést, illetve ne emelkedjen tovább az amúgy is rekordmagas 23 százalékos munkanélküliségi ráta. Ma 295-296 között nyitott a forint, az egész nap tekintetében az átlagosnál gyengébb lehet a likviditás a bankközi piacon, tekintve, hogy Európa nagy részében ünnepnap van.
EUR/USD (1,3000– 1,3120): A spanyolok által okozott aggodalmak nem segítették a tegnapi francia kötvényaukciót sem, itt is emelkedő hozamokkal kellett szembesülni. Egyre nő a veszély, hogy a görögök, portugálok és az írek után a spanyoloknak is mentőcsomagra lesz szükségük, amit ugyan igyekeznek elkerülni, de korántsem biztos, hogy a komoly lakossági ellenállás miatt teljesíthető az ambíciózus 50 milliárd eurós megszorítás. Az EUR/USD árfolyama beékelődött ma reggel az 1,3050 – 1,31 közötti sávba, és mivel ma euro szünnap van, illetve London sem dolgozik, ezért kicsi a valószínűsége, hogy ma nagy kilengéseket fog produkálni az árfolyam.
Délután fél háromkor jöhet némi izgalom, amikor közzéteszik az amerikai nonfarm payrolls márciusi számait, illetve a munkanélküliségi rátát. A várakozások szerint 205 ezer fővel fog bővülni az agrárszektoron kívüli foglalkoztatottság, míg a munkanélküliség 8,3 százalékon stagnálhat. A következő hetekben Spanyolországból érkező hírek fogják leginkább meghatározni a kereskedői hangulatot, negatív hírek esetén az 1,30-as szint alá kerülhet az EUR/USD árfolyama, és akár 230-as USD/HUF kurzus is esélyes lehet.
CHF/HUF (244,00 – 247,00): A spanyolok okozta kockázatkerülés lehetőséget adott az EUR/CHF hónapok óta stagnáló piacán, hogy felkavarja egy kissé az állóvizet. Sikerült ugyanis az SNB által nem eléggé éberen védett 1,20-as árfolyamküszöböt néhány kötés erejéig áttörni. Azóta is közel jár az árfolyam az 1,20-as szinthez, bár az SNB feltehetőleg mostantól jobban fog figyelni, ha kitart az árfolyamküszöb intézmény mellett. Thomas Jordan megbízott elnök kitart emellett - kérdés, hogy az új SNB vezető hogyan viszonyul az árfolyamküszöbhöz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.