A korábbi júliusokkal összevetve az idei 51,9 pontos érték átlag alatti, ugyanakkor az idei hónapok átlagát (51,7) némileg felülmúlja. Az előző hónapban 52,8 ponton állt az index, ami azt jelzi, hogy kisebb lassuláson ment keresztül a feldolgozóipar.
2010 júliusa és 2011 júliusa között folyamatosan bővült a feldolgozóipar. Azonban az azóta eltelt hónapokban csak hatszor történt hasonló, amire 2008-2009 óta nem volt példa.
A mostani érték az idei öt bővülő hónapból csak a negyedik legmagasabb, egyedül a februári növekedésre, valamint a januári és április csökkenésre utaló értékeket múlja felül. A július havi index 0,9 százalékponttal alacsonyabb a júniusi értéknél (52,8). Július összességében az átlagnál némileg erősebb hónap volt a korábbi években, a hosszú távú júliusi átlag 1996 óta (52,1) felülmúlja az e hónapban mért értéket.
A termelési mennyiség indexe minimálisan, de nőtt júniusi értékéhez képest, és így már zsinórban harmadik hónapja jelzi a termelt mennyiség emelkedését. A mostani érték közepesnek számít, az elmúlt 15 évben hétszer volt nagyobb az index értéke júliusban.
Az új rendelések indexe enyhén csökkent, de a mostani a kilencedik legmagasabb júliusi érték 1995 óta. Az új rendelések állománya így már negyedszer nőtt az idei évben, és ötödszörre az elmúlt nyolc hónapban. Ilyen mintázatra utoljára 2009 közepén volt példa.
A júliusi szállítási átfutási idő ideje hosszabb lett júniushoz képest, és az ütem erős. A korábbi júliusi értékeket nézve az idei a második legalacsonyabb érték 1995 óta, 2009 után, és megegyezve a tavaly ilyenkori értékkel. Az index értéke harminckét hónapból harmincegyszer került 50,0 pont alá, amire korábban nem volt példa.
A vásárolt készletek növekedni kezdtek a 2012 április és május között tapasztalt csökkenést követően, negyedszer az elmúlt fél évben. Az idei júliusi érték az elmúlt tizennégy év értékei alapján bőven átlag feletti, és a második legmagasabb. 2010-ben hét hónapban jelzett csökkenést az index, 2011-ben az arány hat-hat lett, 2012-ben egyelőre négy-három az állás a bővülésnek.
2011 októberben csökkent a foglalkoztatottság a feldolgozóiparban, ami novemberben és decemberben is folytatódott. Januárban azonban a foglalkoztatottsági index értéke emelkedett, és 50,0 pont fölé került. Ez a hat hónapos trend szakadt most meg, az index változatlanságot jelez júniushoz képest. A korábbi júliusi értékeket nézve az idei az ötödik legmagasabb 1995 óta, és némileg az 1995 óta mért hosszú távú átlag felett van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.