Ha egy térség devizát használ, amely fölött egy jegybank őrködik, akkor idővel ennek a régiónak külön költségvetésre lesz szükséges, míg a nem eurózóna tagállamok számára egy tágabb büdzsét kellene bevezetni – idézi a BusinessWeek Cameron BBC-nek tett nyilatkozatát. A miniszterelnök egyúttal közölte: kész vétót emelni a 2014-2020-as költségvetés ellen, ha nem sikerül számára megfelelő megállapodást kiharcolnia.
A miniszterelnök igyekezett megnyugtatni az egyre eurószkeptikusabbá váló konzervatívokat az EU-hoz való viszonyával kapcsolatban. Mint mondta, szeretné, ha országa továbbra is az EU tagja maradna, de a 2015-ös választásokat követően megpróbálja újratárgyalni London viszonyát a közösséghez. Cameron megfogalmazása szerint az EU gyorsan változik, az euró egyre jobban integrálódik, de ő nem szeretne egy ilyen "végtelen politikai integráció" része lenni. Ugyanakkor – mondta a kormányfő – a jelenlegi folyamatok remek lehetőséget nyújtanak a brit kormány számára, hogy olyan megállapodást kössön Brüsszellel, amire mindig is vágyott. Mind Cameron, mind William Hague külügyminiszter hangsúlyozta, hogy London számára a szabad és nyitott piac eddig is óriási előnyökkel szolgált.
Cameron ugyanakkor nem válaszolt arra a kérdésre, megfontolja-e, hogy országa kivonja magát a munkaerő szabad áramlását biztosító uniós irányelv alól, ezzel kapcsolatban annyit mondott: "te jó ég, annyi munkanélküli van a saját országunkban". Theresa May belügyminiszter a the Sunday Times szerint korábban arról beszélt, hogy felül akarják vizsgálni a szabad munkaerőmozgás intézményét, amellyel szerinte visszaélnek az EU-ban. A tárcavezető állítólag azt mondta konzervatív párttársainaik, hogy tovább akarnak menni az ügyben, a kormány célja, hogy felülvizsgálják az irányelvet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.