Az eredeti javaslat az értékhatárt még 5 ezer eurónál húzta volna meg, de több miniszter ellenállása miatt végül ezt a tízszeresére emelték. A szolidaritási vagyonadó a 800 ezer eurónál nagyobb vagyonokat érinti, sávosan emelkedő kulccsal.
Mint arról beszámoltunk, a jövő évi költségvetésben legalább 30 milliárd euró összegű hézagot kell megszűntetni, hogy a deficitcél elérhető legyen. François Hollande államfő már bejelentette, hogy ezt 10 milliárd euró összegű takarékossággal, valamint a magánháztartásokat és a vállalatokat sújtó 10-10 milliárd euró összegű adóemelésekkel kell elérni. Jean-Marc Ayrault kormányfő ugyanakkor A Financial Times által idézett televíziós nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy a 2013-ra vonatkozó költségvetésben szereplő adóemelések "tíz adófizető közül kilencet nem sújtanak", a kormányfő megkíméli a kiskeresetűeket és a középosztályt. A miniszterelnök emellett kizárta az áfa, illetve a társadalombiztosítási hozzájárulás megemelését.
Ayrault továbbra is kitart az évi 1 millió euró feletti jövedelemre kivetendő 75 százalékos adókulcs mellett, amely szerint csak 2-3 000 állampolgárt érint majd és csak párszáz millió eurós bevételt jelent a költségvetés számára. Ugyanakkor hozzátette, hogy az adót csak két éven keresztül tartják fent és mértéke magába foglal más adónemeket is, így – a félelmek ellenére – a tényleges adókulcs nem emelkedik 75 százalék felé.
A kormányfő visszavágott azoknak, akik kritizálták az adó bevezetését, mert, mint mondta, személyesen ismer több érintettet, akik elhatárolják magukat a lapokban megjelent kijelentésektől. Mint ismert, Jean-Paul Agon, a L’Oréal vezérigazgatója a múlt héten azt mondta a Financial Timesnak, hogy az adó eredményeként gyakorlatilag képtelenség lesz a legnagyobb tehetségeket Franciaországban vonzani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.