Lázár János indoklásul kifejtette: egyrészt a korábbi intézkedések csak részben érték el azt a célt, hogy a leghátrányosabb helyzetben élők ne pénznyerő automatákba dobálják a pénzüket, másrészt súlyos nemzetbiztonsági kockázatok is felmerültek a szerencsejáték-iparban érdekeltek tevékenységével kapcsolatban.
A parlament - kivételes sürgős eljárással - várhatóan már kedden elfogadja a törvényjavaslatot, amely még ebben a hónapban hatályba léphet, így "a koncesszióban működő játékkaszinókat leszámítva" a következő hetektől Magyarországon nem működhetnek majd pénznyerő játékgépek - mondta az államtitkár. A kieső költségvetési bevételeket az online szerencsejáték megadóztatásából fedeznék.
A piacon jelenleg maximum 1500 gép működik a korábbi, közel 25 ezer játékgép helyett. A pénznyerő automaták üzemeltetése után fizetendő játékadóból a kormány 37,2 milliárd forint bevétellel számolt 2012-ben, ez csaknem megegyezik a 2011-es 33,15 milliárd forintos előírással. A Nemzetgazdasági Minisztérium eddig abban bízott, hogy néhány hónapon belül elindulhat a szerver alapú szerencsejáték üzemeltetés Magyarországon, az engedélyezési eljárást a jogszabályi keretek között felgyorsítják.
A kormány döntése azért is váratlan, mert már a minisztériumi engedélyezési eljárásnál tartott egy központi szerencsejátékszerver-üzemeltető (Webgam Központi Játékszerver), így a pénznyerő piac egy lépéssel közelebb került a januári átálláshoz, amikortól már csak szerveralapú automata üzemelhetett volna az országban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.