Még szinte életbe sem lépett, máris összeomlik a szabadság idejére járó bérek kiszámításának új rendszere – közölte az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége. Azt írják, hogy az azonnali megszüntetést és a régi számítási módszer visszaállítását követelik.
Székely Tamás konföderációs elnök szerint akkora a káosz, hogy maguk a munkaadók sem tudják, mikor, mi alapján számoljanak. Az ASZSZ-nél viszont már az új munka törvénykönyve (Mt.) hatálybalépése előtt is számoltak, és kiderült, igazuk volt, hogy már hónapokkal korábban kongatták a vészharangot. Ugyanis az új Mt. szerinti változtatások miatt egyértelműen rosszul járnak, 8 százalékot is veszíthetnek az átlagbérükből azok, akik egy rövidebb hónapban mennek szabadságra, és a szokásosnál akár 6 százalékkal is többet vihetnek haza azok, akik ugyanezt egy hosszabb hónapban teszik. Ez a számítási elv nyáron, a szabadságolások idején kiszámíthatatlan fejetlenséget okozhat a munkahelyeken - figyelmeztet Székely.
Az elnök szerint totális a káosz, és a jövedelemcsökkenés elfogadhatatlan, mert ez is elsősorban a "kisembereket" érinti a legérzékenyebben, de ma már mindenkinek minden fillér számít. A konföderáció vezetője emlékeztet, szervezete egyebek mellett ezt a részét is többször kifogásolta az új, előzetes egyeztetés nélkül készült Mt.-nek, mert szakértőik jó ideje tudják, átláthatatlan, zavaros, követhetetlen helyzetet teremt.
Székely Tamás a napokban egy szakmai kongresszuson Kardkovács Kolos helyettes államtitkárnak is felajánlotta, szervezete írásos szakmai javaslatokkal segíti a döntéshozókat abban, hogy korrigálhassák az Mt-ben elhibázott rendelkezéseket. A helyettes államtitkár nyilvánosan kijelentette, várja a kidolgozott javaslatokat. Az autonómok elnöke a szabadság alatti napokkal kapcsolatos állításának alátámasztásul felajánlja: a szakszervezet kiszámolja minden kétkedő politikus szabadságos bérét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.