Az őrzésre nyilvánvalóan szükség van, hiszen anélkül félő, hogy megrongálják a házakat, tolvajok elviszik a külső burkolóelemeket vagy megbontják a kerítést, de a vezetékhálózatot is felszedhetik. Sőt illegális beköltözők is elfoglalhatják az épületeket – írja a lap.
Az ócsai Városüzemeltetési Nonprofit Kft. az őrzést-védést profi vállalkozásra bízza, így árajánlatot kértek egy helyi biztonsági cégtől. Úgy tudják, jelenleg hat őr teljesít szolgálatot nappal és nyolc-tizenkettő éjszaka. Ez nem lesz olcsó mulatság, csaknem ötmillió forint havonta.
Az első pályázati körben 588 jelentkezőből 20 család jutott házhoz a kiskunsági rónán épült telepen, ők június elsejétől költözhetnek be. A 80 házból tehát 60-nak még nincs lakója, de május 10-én lezárult a pályázat második fordulója, tehát továbbiak is benépesülhetnek
Igaz, hogy mindössze 23, hiánytalanul kitöltött írásos jelentkezés érkezett be a lebonyolító Máltai Szeretetszolgálathoz, és ezekben a napokban dől el, hogy közülük hányan mehetnek Ócsára. Miután mindegyiküket felkeresték, a bírálóbizottság június 10-ig megnevezi a nyerteseket. A továbbra is üresen maradó épületekre pedig az év végéig folyamatosan lehet pályázni, viszont mindaddig, amíg nem lesznek lakóik, változatlanul őrizni kell őket.
A lakópark védelmét ebben a hónapban még a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. látja el, május végével aztán átkerül a telep a leendő bérlőkkel szerződő Nemzeti Eszközkezelőhöz, illetve Ócsához.
„A mintegy húszhektáros terület őrzése jelenleg körülbelül nettó 180 ezer forintba kerül naponta” – közölte a Blikkel az MNV. A vagyonőrök 1083 forintos, a kutyás vagyonőrök 1100 forintos óradíjért dolgoznak. A szolgáltatást a komplex vagyonvédelmi keretszerződés alapján rendelték meg, amelyre 2011-ben írtak ki nyílt közbeszerzési pályázatot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.