2013. júliusban a kivitel értéke 6,7 milliárd eurót (1988 milliárd forintot), a behozatalé 6,3 milliárd eurót (1856 milliárd forintot) tett ki. A külkereskedelmi mérleg egyenlege az év hetedik hónapjában 448 millió euró (132 milliárd forint) volt.
2013 első hét hónapjában a kivitel volumene 2,6, a behozatalé 3,7 százalékkal nőtt 2012 azonos időszakához képest. A kivitel értéke 47,1 milliárd euró (13 936 milliárd forint), a behozatalé 43,2 milliárd euró (12 757 milliárd forint) volt. A külkereskedelmi mérleg aktívuma 4,0 milliárd eurót (1179 milliárd forintot) tett ki, ami megközelítőleg a tavalyi szintnek felel meg.
2013. január–júliusban a forgalom forintban mért árszínvonala az előző év azonos időszakához viszonyítva az importban 1,6, az exportban pedig 0,7 százalékkal csökkent. A cserearány 0,9 százalékkal javult. A forint az euróhoz viszonyítva 0,6 százalékkal gyengült, míg a dollárhoz képest 1,3 százalékkal erősödött.
A kivitel és behozatal mintegy felét adó gépek és szállítóeszközök export- és importvolumene – azonos mértékben – 2,8 százalékkal bővült 2012 azonos időszakához képest. Az árufőcsoporton belül a közúti jármű forgalmát – a közelmúltban végrehajtott autóipari beruházásoknak köszönhetően – dinamikus növekedés jellemezte. Számottevően emelkedett az irodagép és berendezés, valamint az energiafejlesztő gép és berendezés, azon belül főként a benzin- és dízelmotorok behozatala. A híradás-technikai hangrögzítő és -lejátszó készülék forgalmának volumene bázisszint körül alakult.
A heterogén összetételű feldolgozott termékek kivitelének és behozatalának volumene 6,8 és 6,4 százalékkal emelkedett. Az utóbbi hónapok lendületes növekedésében meghatározó szerep jutott a vegyi áruk, különösen a gyógyszer és gyógyszerészeti termék, továbbá a szerves vegyi termék kivitelének. Az új vegyipari beruházásoknak köszönhetően a műanyag-alapanyag, illetve az illóolaj, illat- és tisztítószer kereskedelme is megélénkült. Az importban jelentős volt a vas és acél, valamint – a gépjárműipari megrendelésekkel összefüggésben – a gumigyártmány volumenének emelkedése.
Az energiahordozók behozatalának volumene 3,3 százalékkal haladta meg az előző év első hét hónapjának szintjét. A kőolaj és kőolajtermék importvolumene csaknem tizedével nőtt a tavalyinál alacsonyabb forintárak mellett, ezzel szemben a természetes és mesterséges gáz behozatalának volumene bázisszint alatt maradt.
Az élelmiszerek, italok, dohánytermékek exportvolumene 6,8, az importé 2,5 százalékkal elmaradt 2012 első hét hónapjához képest, júliusban azonban a csökkenés mindkét irányban megállt. Az exportban a legnagyobb részarányú gabona és gabonakészítmény volumene több mint harmadával esett vissza, amit az állati takarmány, a tejtermék és tojás, valamint a zöldségféle és gyümölcs kivitelének számottevő növekedése sem tudott ellensúlyozni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.