A költségvetés tervezete szerint 28,166 milliárd forint jut a Paks II. Atomerőmű beruházásra. A projekt pénzigénye kisebb részben abból adódhat, hogy a beruházó társaság átkerült a Miniszterelnökséghez, ezért a társaság fenntartásával, működtetésével összefüggő kiadások, amelyek eddig az MVM-et terhelték, most az új tulajdonosra hárulnak. A pénz nagy részét azonban a maga az atomerőmű-építés előkészületei igénylik. Aszódi Attila, a bővítésért felelős államtitkár a közelmúltban azt mondta lapunknak, hogy az év végéig aláírás kész lesz az a három szerződés, amely a projekt elindításához még hiányzik. (Ezek az üzemanyag-ellátásról és a használt fűtőelemek Oroszországba történő visszaszállításáról, a kivitelezés, a karbantartás és az üzemeltetés mikéntjéről szólnak.)
Feltételezve, hogy hamarosan szignó is kerül a megállapodásokra, 2015-ben megindulnak a szükséges engedélyezési eljárások. Ezekhez költséges (műszeres) vizsgálatokat kell végezni, hatástanulmányokat összeállítani. Bár a két új blokk a meglévő atomerőmű területén létesülne, Nagy Sándor, a Paks II. Zrt. vezérigazgatója korábban közölte a Világgazdasággal, hogy a biztonságos megvalósítás érdekében minden munkát úgy végeznek el, mintha zöldmezős építkezés indulna.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.