A közvetlenül Brüsszel által kiírt uniós innovációs pályázatok esetén kell egy jó külföldi partner, ha egy magyar cég hozzá akar jutni a pályázati forráshoz. Egyedül induló magyar vállalkozásnak ugyanis nincs sok esélye – emelte ki Mészáros Csaba, a járműgyártásban kompozit megoldásokat alkalmazó Evopro elnöke.
Oszkó Péter, a start-upok üzleti inkubációjával és nemzetközi piacokra juttatásával foglalkozó Oxo Labs tulajdonosa az uniós Jeremie-programok tanulságairól tartott előadást. Kiemelte: az ország bővelkedik elérhető pénzforrásokban az innováció terén, ennek ellenére a visszatérítendő forrásokat pénzügyi közvetítőkön keresztül nyújtó Jeremie-alapok kihelyezései messze elmaradnak a várakozástól. „Magyarország azt vállalta, hogy sokszorosát költi el a Jeremie-programokra, mint a szomszédos országok, még kérdés, hogy ez jó döntés volt-e”- mondta. Szerinte nem pénz, hanem humánerőforrás kérdése az, hogy ne legyen kudarc a hazai Jeremie-story. Kiemelte: félidőben vagyunk, döntetlen az állás, abban a tekintetben, hogy sikertörténet lesz-e.
Róna Péter, a kézhigiénia-ellenőrző eszközt kifejlesztő Hand-in Scan ügyvezető igazgatója elmondta: start-up vállalkozásuk számára az innováció az egyetlen egy létező út a cég jövője szempontjából.
Tapolczai Gergely, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének (SINOSZ) országos elnökségi tagja a hallássérültek akadálymentes kommunikációjában alkalmazható innovatív megoldásokat, a videó távtolmácsolási szolgáltatásokat mutatta be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.