A legnagyobb amerikai bankcsoport nettó nyeresége 5,91 milliárd dollár volt január-márciusban, szemben az egy évvel azelőtti 5,27 milliárd dollárral. Az egy részvényre jutó nyereség 1,45 dollárra nőtt 1,28 dollárról. A Thompson Reuters által megkérdezett elemzők 1,40 dolláros részvényenkénti profitot vártak.
A bank árbevétele 4,1 százalékkal, 24,82 milliárd dollárra nőtt a március végéig tartó három hónapban, szemben az elemzők által várt 24,49 milliárd dollárral.
Az eredményes negyedév szakértők szerint annak köszönhető, hogy újra fellendült a kötvénykereskedelem, így több bevétel származott ebből a szegmensből. A kötvény-, deviza- és árukereskedelemből származó bevétel éves összehasonlításban 5 százalékkal, 4,07 milliárd dollárra nőtt az első negyedévben. A kötvénykereskedelem fellendülésében nagy szerepe volt annak, hogy a svájci jegybank váratlanul eltörölte a frank euróval szembeni árfolyamküszöbét, így a svájci frank árfolyama jelentősen erősödött.
Az erős negyedéves eredmények James Dimon vezérigazgató szerint csattanós választ adnak a bankcsoport több részre osztását szorgalmazóknak, akik szerint úgy nyereségesebben működhetne a pénzügyi intézmény.
A jogi kiadások 687 millió dollárt tettek ki a negyedévben, az előző negyedévi 1,1 milliárd dollár után. A bank ellen az amerikai igazságügyi minisztérium folytat vizsgálatot, mivel feltételezései szerint a bank illegálisan manipulálta a nemzetközi devizaárfolyamokat. A vezérigazgató szerint a jogi kiadások 2016 során normalizálódhatnak.
A JP Morgan 959 millió dollárt tett félre az első negyedévben a várhatóan nem teljesítő kölcsönök fedezetére.
A JP Morgan részvényeinek árfolyama 1,80 százalékkal emelkedett és 63,19 dolláron állt a New York-i tőzsdén, a nyitás utáni első óra végén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.