Ötletbörzét rendeztek a Hetek Csoportjának (G7) pénzügyminiszterei és jegybankelnökei az észak-japán Sendaiban a hétvégén, néhány nappal az amerikai és a francia elnök, valamint a kanadai, a japán, a brit, a német és az olasz kormányfő csúcstalálkozója előtt. De nem találtak egyetlen olyan eszközt, módszert sem, amelyet egységesen bevethetnének a lassuló világgazdasági növekedés serkentésére.
Sőt, a japánok egyeztetési erőfeszítései kudarcba fulladtak. Egyrészt nem sikerült elfogadtatniuk azt a véleményüket, hogy a jen idei erősödése egyáltalán nem tekinthető normális piaci folyamatnak, vagyis Tokió beavatkozhatna az árfolyam gyengítése érdekében. S nem aratott tetszést az a törekvés sem, hogy a vezető gazdaságok jobban támaszkodhatnának a fiskális politikára, mert az alacsony kamatok korában az állami infrastrukturális fejlesztések növelhetnék a keresletet.
A japánok igyekezetét elsősorban amerikai és német részről fogták vissza. Az amerikai pénzügyminiszter, Jack Lew azzal érvelt, hogy a jen erősödésében nincs semmi különös, mesterséges gyengítésére semmi szükség. Német kollégája, Wolfgang Schäuble pedig a szerkezeti reformokat helyezte előtérbe a költségvetési kiadások emelése helyett.
A találkozóról közleményt nem adtak ki, de a Hetek elnökségét ellátó japánok összegzése szerint abban maradtak, hogy minden ország a maga szükséglete szerint járhat el, az egyes gazdaságok helyzete annyira különbözik egymástól, hogy a politikákat nem is lehet koordinálni. Ezt úgy foglalta össze a maga részéről Michel Sapin francia pénzügyminiszter, hogy ez most a merengés, a töprengés, a véleménycsere időszaka, amikor érdemes a bevetett különböző politikák hatását értékelni, s majd csak ezután közös cselekvési tervet kidolgozni. Ezt azzal toldotta meg Jens Weidmann, a Bundesbank elnöke, hogy a monetáris, a fiskális és strukturális reformpolitika elegyét különböző mértékben alkalmazhatják a Hetek, azzal együtt, hogy az államadósságnak a GDP-hez mért arányát fenntartható pályára állítják.
Tokió pedig részben azért szorgalmazta a jen kurzusának értékelését, mert ezt egyfajta szóbeli beavatkozásnak szánta, hiszen a dollár három hete erősödik, s a júniusi amerikai kamatemelés növekvő esélye miatt már enyhül a japán exportálókra nehezedő nyomás.
Az eszmecserén foglalkoztak azzal is, hogyan lehetne a terrorszervezetek pénzforrásait felfedni és betömni, ám ehhez titkosszolgálati adatokat kellene megosztaniuk egymás között, s ez további egyeztetéseket kíván.