BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csökkenhet a Richter árfolyama

A közelmúlt az amerikai részvénypiacokon óvatos optimizmussal telt. Az amerikai választási sokk óta az S&P500 folyamatosan emelkedik. A jegyzés „ismeretlen magasságokban” jár, így a klasszikus támasz/ellenállás szinteken alapuló gondolkodás nemigen járható, ez alapján nem lehet meghatározni az emelkedés lehetséges határait. Addig, amíg a kurzus nem töri meg a jelenlegi trendet, további emelkedésre érdemes számítani. Azt is érdemes megjegyezni, hogy az index nem tudott újra a fölé a hosszabb távú emelkedő trend fölé kúszni, amelyet október közepén tört meg. Lehetséges ellenállást a november 9-i nap alapján kalkulálhatunk a Fibonacci-szintek segítségével. Ebből a legközelebbi ellenállási szint 2242 közelében alakulhat ki. A jegyzés csökkenését pedig legközelebb a 2179-es támasz állíthatja meg.

A német DAX30 ennél sokkal lagymatagabb mozgást produkált. A jegyzés lényegében a 10 719 közelében lévő támaszszintre „kapaszkodva” végez oldalazó mozgást. Mivel eddig nem mutatott a kérdéses szint feletti érdemi zárásokat, ezért az idő elteltével egyre inkább növekszik a „délnek” fordulás valószínűsége. Egy ilyen esetben a kurzus 10 399 közelébe eshet vissza. Egy felfelé történő kitérés azonban 11 000 közelébe nyithatna teret. A BUX index jegyzése az elmúlt két hétben, miután elérte aktuális trendcsatornájának felső szélét, csökkenésnek indult, és jelenleg a csatorna alsó szélét, a trendvonalat közelíti. A trend megtörését a 29 713 közelében lévő támasz letörése erősítheti meg. Ebben az esetben a jegyzés 29 130 közelébe, majd a 28 724-es támaszhoz eshet vissza. Ha a kurzus a trendvonal közelében ismét „északnak” fordul, akkor az első ellenállás a legutóbbi csúcs közelében alakulhat ki.

A BÉT négy vezető részvénye közül a Richter árfolyama néz a leginkább (rövid távú) csökkenés elé. A többiek kurzusa épp olyan helyzetben van, ahol még nem dőlt el egyértelműen az irány. A Mol jegyzése letörte a szeptember 29. óta tartó emelkedő trendet. A kurzus csökkenését a 18 304 közelében lévő támasz állította meg, amely körül a jegyzés jelenleg is ingadozik. Ha a támasz letörik, akkor a jegyzés csökkenését a 17 895 közelében húzódó támasz foghatja meg elsőként, majd a május 31. óta tartó emelkedő trend vonala következik, amit 17 460 közelében érhet el a jegyzés. Egy újabb emelkedésnek ismét a 18 797-es ellenállással kellene elsőként megküzdenie.

Az OTP Bank árfolyama, miután trendcsatornájának felső szélébe ütközött, a 8021-es támaszhoz esett vissza. Ha ez a támasz letörik, akkor a jegyzés az augusztus 3. óta tartó emelkedő trendhez eshet vissza, amit a 7622-es támasz követ. Hasonlóan a Molhoz, egy újabb emelkedésnek a legutóbbi csúccsal (8200) kell megküzdenie elsőként. Egy ilyen áttörés azonban 8951-ig nyitna kaput az árfolyam előtt.

A Richter jegyzése nem volt képes megmaradni a 6065-ös támasz felett. Jelenleg az 5857-es támasz jelenti az akadályt a további csökkenés előtt. Ennek letörése az árfolyamot 5700 közelébe engedheti vissza, míg egy újabb emelkedés indulását az 5946-nál húzódó ellenállás átlépése jelezné. A Richter esetében az RSI indikátor eladási jelzése elbillenti a mérleget, inkább a további csökkenésre számíthatunk.

A Magyar Telekom jegyzése a 478-as támaszszintről ismét emelkedni kezdett. A kurzusnak a legutóbbi csúcs szintjével kellene megküzdenie. A 471–475 közötti rés még nyitva áll, ami inkább lefelé húzza az árfolyamot. A hosszú távú kép mindaddig pozitív marad, amíg a kurzus a 478-as támasz felett marad, addig ugyanis nyitva áll a kapu az 550-es szint eléréséhez.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.