A jól működő hazai innovációs környezet kiépítéséhez szükséges a tudás- és technológiaigényes induló vállalkozásokat segítő környezet fejlesztése, az ilyen innovatív vállalkozások finanszírozáshoz való hozzájutásának elősegítése. A tőkeprogram célja, hogy az induló vagy fiatal, innovatív, nagy növekedési lehetőségekkel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) tőke-támogatás révén ötletek megvalósításával, prototípusok továbbfejlesztésével jelentősen innovatív termékeket, szolgáltatásokat hozzanak létre és vezessenek sikeresen a nemzetközi piacra - hangsúlyozta az államtitkár.
A program lebonyolításában kiválasztott pénzügyi közvetítőként a Hiventures (korábbi nevén Corvinus Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.) vesz részt. Elsődleges feladatuk olyan végső kedvezményezettek kiválasztása, amelyek kutatás-fejlesztési vagy innovációs tevékenységet végeznek és tőkeigényük jellemzően a 9-500 millió forintos sávban van.
A finanszírozás formája elsődlegesen tőkeemelés, ami kiegészülhet tulajdonosi hitellel, vagy konvertálható kölcsönnel is.
A cégek életszakaszaihoz illeszkedve három csoportba tartozó befektetések végrehajtására kerülhet sor a tőkeprogram keretén belül. Az inkubációs életszakaszban történik az ötletfázisban lévő elképzelések megtöltése üzleti tartalommal, valamint az ötletgazdák felkészítése a későbbi tőkebevonásra. A magvető fázis alatt történik a termékfejlesztés jelentős része és néhány esetben elkezdődik a piacra lépés. A startup szakaszban vezetik be a termékeket a piacra, növelik az értékesítést, illetve megvalósul új piacokra való belépés.
A tőkealap futamideje 13 év, a Hiventures várhatóan 2017 első negyedévében megkezdi a források kihelyezését - emelte ki Rákossy Balázs.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.