BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hat nagyprojektet indít a Bay Zoltán Nonprofit Kft.

A Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. jelentős hazai nagyvállalatok számára, beszállítói pozícióban, konzorciumi tagként, másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

A hat kiemelt projekt összértéke meghaladja a 11 milliárd forintot. A Bay Zoltán Közhasznú Nonprofit Kft. az elmúlt két évben Magyarország legjobb és legsikeresebb 10 kutatói hálózattal rendelkező tudásközvetítő intézménye közé sorolódott.

A Bay Zoltán Kutatási Kft. az idei év első negyedévében hat  kiemelt KFI projekt kutatási feladatainak megvalósítását kezdi meg konzorcium tagként, hazai nagyvállalatok beszállítójaként.

A Bay Zoltán Közhasznú Nonprofit Kft. az alábbi hat kiemelt projekt megvalósítását kezdi meg:

A Magyar Suzuki Zrt-nek gyártáslogisztikai megoldásokat szállít, anyagfejlesztést végez, valamint hegesztőrobotok és lézerhegesztési technológiákat dolgoz ki, 687 millió forint összértékben. A teljes projekt értéke 5,3 milliárd forint.

Az Albacomp RI Kft. számára gépjárművekbe utólagosan beszerelhető, automatikus, GPS alapú elektronikus segélyhívó berendezést fejleszt. A projekt teljes értéke 678 millió forint, a kutatóintézet által előállított érték meghaladja a 166 millió forintot.

 

Az Alcufer Kft. Szolnokon egy tehergépjármű és autóbusz bontó mintaüzemet hoz létre 1,25 milliárd forint összértékben, amelyhez a Bay Zoltán Kutatási Kft. közel 50 millió forintértékben dolgoz ki logisztikai rendszert és környezetbarát megoldásokat.

A Borsodchem Zrt. által tervezett új környezetbarát eljárás fejlesztésénél olyan fémhab katalizátor kidolgozásába is bekapcsolódik a Bay, melynek célja hatékonyabb szennyezőanyag bontás megvalósítása. A teljes projekt értéke 3,1 milliárd forint, amelyből a kutatóintézet 300 millió forint beszállítói értéket teremt.

Az UNIVER Product ZRt. vezetésével 755,5 millió forint összköltségű programban a Szent István Egyetem, a Bay Zoltán Közhasznú Nonprofit Kft. és a Debreceni Egyetem működik közre. A fejlesztés célja olyan fűszerpaprika fajták előállítása, amelyek ellenállóak a baktériumokkal szemben. A nemesítéssel előállítandó új fajtasor az Univer ételízesítők megfelelő alapanyag-ellátását biztosítja. A teljes projekt összköltségvetéséből a kutatóintézet 68 millió forint beszállítói értéket teremt.

A Rába Futómű Kft. számára hajtáslánc termékfejlesztés keretében alacsonyabb járműfogyasztás és károsanyag kibocsátás érhető majd el, melynek összértéke 817 millió forint. A kutatóintézet termékfejlesztés keretösszege 281 millió forint.

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program, „K+F versenyképességi és kiválósági együttműködések” GINOP – 2.2.1-15 kódszámú felhívása keretében jönnek létre, melynek futamideje 2-től 4 évig terjed.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.