Soha nem látott verseny zajlik a munkavállalók megszerzéséért és megtartásáért Magyarországon – mondta a Világgazdaság megkeresésére Veres Zsolt, a Schneider Electric magyarországi leányvállalatának országigazgatója. A társaság idén elnyerte az Investors in People Hungary és a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara által alapított Magyarország Legkiválóbb Vállalatai díjat a szervezeti és egyéni képességek fejlesztése kategóriában. A legkiválóbb dolgozók elkötelezéséhez már nem elegendők a vonzó juttatások – tette hozzá. A márkaépítésre és a munkahelyen kínált fejlődési lehetőségekre legalább ugyanekkora hangsúlyt kell fektetniük a cégeknek – mutatott rá Veres Zsolt. Hozzátette: mindezt a Magyarországon közel 700 főt foglalkoztató társaság is belátta, s az inspiráló környezet kialakításán túl az évek alatt olyan átfogó képzési programot dolgoztak ki, amellyel a teljes munkavállalói kört elérhetik.
A Schneider Electric jelenleg hét területen kínál tanfolyamokat magyarországi dolgozói számára. A Top Clubban a kiemelt tehetségeket készítik fel a magasabb hozzáadott értékű, illetve vezetői munkakörök betöltésére, míg a menedzsment workshopok során a már vezető pozícióban lévő kollégák képességeit fejlesztik, megalapozva ezzel egy egységes tudást és vezetői kultúrát. Az idén indult Schneider Fejlesztő Akadémia az előző két képzési forma egyfajta kombinációja. A HR-stratégiában kiemelt szerepet kap a digitalizáció, és ezen belül az e-learning erősítése, ezért a munkatársak számára előírt évi hét óra képzés 40 százalékát digitális formában kötelező elvégezni, amihez a vállalat számos különféle témában kínál szabadon választható kurzusokat, elsősorban angol nyelven. A társaság lehetőséget nyújt a munkaidőben és munkahelyen történő nyelvtanulásra is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.