Hároméves csúcson jegyzik az Első Hazai Energia-portfólió Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (EHEP) részvényeit, ami azért érdekes, mert a szeptember végén közzétett féléves jelentés külön is kiemelte, hogy a társaság likviditási helyzete, ha nem történik változás, jövő március–áprilisig teszi lehetővé a folyamatos működést változatlan költségek mellett. A társaság egyetlen tevékenysége a portfóliókezelés. Az adózás előtti eredményben 16,724 millió forint veszteséget könyvelt el az EHEP az idei első fél évben, ami nagyobb, mint a tavalyi év első hat hónapjának 12,290 millió forintos vesztesége. Ehhez képest november 13. előtt utoljára 2014 februárjában járt 600 forint felett a kurzus.
Az EHEP ráadásul a két nagy tulajdonosa miatt is szenved. A közel 40 százalékot birtokló Buda-Cash Brókerház felszámolója valamilyen oknál fogva nem tud eleget tenni a tulajdonosi megfeleltetésnek. Ezért ez a pakett az 5 százalék alatti tulajdonosok között van nyilvántartva. A szintén csaknem 40 százalékos tulajdonos Dunaújvárosi Vagyonkezelő Zrt. (DVG) képviselője több alkalommal is olyan kötött mandátummal érkezett a közgyűlésekre, hogy nem tudtak elfogadni kikerülhetetlen napirendi pontokat. A 2015-ös éves beszámoló késedelmes elfogadása miatt 4 millió forintos, a 2016-os FT-jelentés csúszása miatt 300 ezer forintos felügyeleti bírságot fizetett a társaság. Ez utóbbit szeptemberben úgy engedték át, hogy távol maradtak, így 3,18 százalékos részvétel mellett fogadták el az FT-jelentést.
Ebben a nem túl konstruktív légkörben üdítő színfolt, hogy az alaptőke leszállítását már júliusban megszavazták, amire azért van szükség, mert a tavalyi veszteség hatására a társaság saját tőkéje a jegyzett tőke kevesebb mint kétharmadára csökkent. A részvényszám változatlan marad, a névérték azonban 363 forintról 224 forintra változik.
A társaság pénteken tette közzé a részvénycsere menetrendjét. E szerint az átalakítást az értékpapírok cseréjével, azaz a 363 forint névértékű részvények törlésével és a törölt értékpapír mennyiségével azonos darabszámú 224 forintos részvények keletkeztetésével bonyolítja le.
Az EHEP363-törzsrészvények utolsó tőzsdei kereskedésének napja 2017. december 4. (D-3 nap). Míg az EHEP224 törzsrészvények első BÉT-kereskedési napja 2017. december 5. (D-2 nap). A fordulónap 2017. december 6. (D-1 nap). Tehát december 6-án lehet utoljára OTC-kereskedést végezni az EHEP363-törzsrészvényekkel és az EHEP363 elsőbbségi részvényekkel, s ugyanezen a napon lehet utoljára a Keler szabályai szerint értékpapír-műveleteket végezni velük. Az EHEP363-törzsrészvények utolsó BÉT-kereskedési napjának elszámolása is ekkor történik. A részvénycsere napja 2017. december 7. (D nap). Vagyis december 7-én törlik az EHEP363-törzsrészvényeket és az EHEP363 elsőbbségi részvényeket, s ugyanezen a napon jóváírják az EHEP224-törzsrészvényeket és az EHEP224 elsőbbségi részvényeket. Ezen a napon számolják el az EHEP224-törzsrészvények és az EHEP224 elsőbbségi részvények első kereskedési napját, s ettől a naptól lehet velük OTC-kereskedést kezdeményezni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.