A devizapiaci szereplők többsége automatizálni fogja devizaforgalma döntő részét a következő három évben. A Miamiban rendezett a TradeTech FX konferencia száz észak-amerikai cégvezetőjéből 94-en válaszoltak egyértelmű igennel a Bloomberg tudósítása szerint.
A piaci résztvevők – értve ezen az elektronikus és algoritmikus kereskedelmet egyaránt – a Coalition Development Ltd. becslése szerint 2012 és 2016 között mintegy 10 százalékkal csökkentették a front office értékesítést, a kereskedelmet és a kutatást. A folyamatot csak tovább gyorsítja a világ egyik legnagyobb bankját érintő pénzügyi botrány, amelynek nyomán a HSBC Holding egykori vezetőjét elítélték, s több mint tízmilliárd dollár büntetést szabtak ki az ügyben.
A botrányok csak felgyorsították az iparág közeledését a technológia felé, amely lehetővé teszi a befektetők számára, hogy online adjanak megbízásokat, ami egyben gyorsítja az üzletmenetet, és árazásuk is kedvezőbb
– mondta Paresh Upadhyaya, a mintegy 83 milliárd dollárt kezelő Amundi Pioneer Asset Management portfóliókezelője, a konferencia tanácsadó testületének tagja, egyben a felmérés egyik résztvevője.
A kutatás eredményei szerint a piaci szereplők számára bőven van még tér az emberi beavatkozás nélküli kereskedelem bővítésére: a felmérés résztvevőinek 62 százaléka kevesebb mint ügyfelei negyedének nyújt még csak automatizált szolgáltatásokat, mindössze 8 százalék nyilatkozott úgy, hogy az automatizálás a kliensek több mint felét érinti.
„Ez egy visszafordíthatatlan tendencia – nyilatkozta Upadhyaya a Bloombergnek. – Egyértelműen a legjobb megoldás a részvényesi érték növelése szempontjából, és fontos a költségek csökkentése érdekében is.”
Az automatizált kereskedés terjedése mellett szóló legfontosabb érvek között a kereskedő és az ügyfelek közötti kapcsolat átértékelését (a válaszadók 54 százaléka), az alternatív módszerek keresését az új források biztosításához (49 százalék) és a költségek csökkentését (47 százalék) említették a felmérésben részt vevők. A többség (64 százalék) véleménye szerint az utóbbi években a szabályozás pozitív hatást gyakorolt a tőkepiacokra. Meghatározó arányban (77 százalék) voltak a válaszadók között azok, akik szerint London elveszíti a globális devizapiaci státuszt a Brexit után. | VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.