Az Európai Unió statisztikai hivatala (Eurostat) szerdán közölte, hogy a szezonálisan kiigazított adatok szerint az euróövezetben 8,7 százalékos volt a munkanélküliségi ráta decemberben, csakúgy mint novemberben, ami 2009 januárja óta a legalacsonyabb érték. 2016 decemberében 9,7 százalékon állt a mutató.
A 28 tagú Európai Unióban is a novemberivel megegyező értéken, 7,3 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta – ez 2008 októbere óta a legkedvezőbb mutató. Egy évvel korábban, 2016 decemberében 8,2 százalékon állt a munkanélküliség.
Decemberben 17 millió 961 ezren voltak munkanélküliek az EU-ban, ebből 14 millió 137 ezren az euróövezetben. Az előző hónaphoz képest az unióban 165 ezerrel, ebből az euróövezetben 134 ezerrel csökkent a munkanélküliek száma. Az egy évvel korábbihoz viszonyítva jelentős a csökkenés: az EU-ban 2 millió 66 ezerrel, az euróövezetben pedig 1 millió 536 ezerrel kevesebben voltak állás nélkül.
Az Eurostat országonkénti bontású statisztikája októberig teljes. Észtországról és Magyarországról novemberi, Görögországról és Nagy-Britanniáról pedig októberi az utolsó adat.
Decemberben a legalacsonyabb munkanélküliségi rátát, 2,3 százalékot Csehországban regisztrálták, majd Málta és Németország (egyaránt 3,6 százalék) és Magyarország (novemberben 3,9 százalék) következik.
A legmagasabb Görögországban volt a munkanélküliség, 20,7 százalékos (októberi adat), illetve Spanyolországban, 16,4 százalékos.
Az Eurostat adatai szerint Magyarországon novemberben 179 ezer volt a munkanélküliek száma, szemben az egy évvel korábbi 210 ezerrel, a munkanélküliségi ráta pedig 4,6 százalékról 3,9 százalékra süllyedt egy év alatt.
Az Eurostat összehasonlításul közölte az amerikai adatot is: eszerint az Egyesült Államokban decemberben és novemberben egyaránt 4,1 százalékos volt a munkanélküliségi ráta, jelentősen csökkent a 2016 decemberében mért 4,7 százalékról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.